URMĂREȘTE-NE PE: facebook twitter google+ youtube

Ce face dintr-un jucator de poker un campion de neînvins?

Discutați despre cele mai bune strategii personale pentru poker.

Moderatori: Pokerchip, KlipDone

Mesajde dudesenior » 28 Oct 2010, 22:08

spre exemplu nu am inteles in totalitate deciziile luate de Gus la acel meci unde au ramas la masa decat Negreanu si Gus Hansen cand Negreanu pierde multi bani :))
Life is never wasted when you are wasted all the time :thumbup:
dudesenior

Mesajde maxiforum » 29 Oct 2010, 20:04

[quote='dudesenior','index.php?page=Thread&postID=544#post544']spre exemplu nu am inteles in totalitate deciziile luate de Gus la acel meci unde au ramas la masa decat Negreanu si Gus Hansen cand Negreanu pierde multi bani :))[/quote]

te referi la mana 55 vs 66? la acea mana Gus a jucat foarte bine si cred ca e de inteles odata ce i-a intrat careu de 5 pe turn. totusi, nici Negreanu e de blamat.
maxiforum

Mesajde bookat11 » 27 Oct 2011, 15:26

Eu personal nu cred in jucatori care nu au fost invinsi nici odata, sunt doar legende. Poker eu un joc de noroc unde conteaza sa sti juca dar e acolo si norocul in proportie minima de 50%
bookat11

Re: Ce face dintr-un jucator de poker un campion de neînvins

Mesajde admin » 25 Oct 2014, 12:53

Un jucator de poker poate fi considerat profesionist in cazul in care face din poker un job la fel ca orice alt sportiv.
admin
Administratorul site-ului

Mesajde adii » 06 Ian 2015, 20:52

Rabdare
adii

Mesajde misscristine » 27 Feb 2015, 21:52

Pokerul este considerat joc de noroc pentru ca se joaca pe bani, se risca bani. Dar cam atat, plus situatiile de all-in.
misscristine

Mesajde AlPacinoAAAA777 » 18 Iun 2015, 14:18

un profesionist face bani la mesele cash cu mize mari isi dezvolta strategia de joc in asa fel incat nu poate sa iasa in pierdere pe termen lung iar in felul asta face bani frumosi dar ca sa castigi un sunday million ai nevoie de mult noroc nu trebuie sa fi neaparat profesionist. concluzia mea este ca in turnee ai nevoie de multe grame de noroc iar la cash de multa experienta in bluff-uri si un joc de multe ori prea agresiv dar cu cap strategia asta te face un profesionist si bineinteles un castigator
AlPacinoAAAA777

Anterior