URMĂREȘTE-NE PE: facebook twitter google+ youtube

Cum gandeste un PRO

Discutați despre cele mai bune strategii personale pentru poker.

Moderatori: Pokerchip, KlipDone

Cum gandeste un PRO

Mesajde astrokiiD » 12 Mai 2015, 17:09

Probabil am mai postat acest video nu mai tin minte, dar il postez again doar pentru ca is multe lucruri atat de usor de anticipat pe care le omitem cand suntem la masa.El vorbeste mai mult de cum sa joci poker-ul live ci nu online dar practic sunt aceleasi reguli pe care trebuie sa le iei in calcul. Nu dureaza mult 23 de minute ascultandu-l. PRO-ul este, " a nost" Daniel Negreanu.
https://www.facebook.com/PokerStarsNet/ ... =3&theater
astrokiiD

Re: Cum gandeste un PRO

Mesajde KlipDone » 15 Mai 2015, 12:40

Strategiile se aplica atunci cand esti un jucator cunoscut de restul lumii, sau atunci cand esti in turnee cu buy in mare. Atunci iti permiti sa mergi la o cacialma. De multe ori l`am vazut pe Negreanu foldand maini mai bune decat a lui tocmai prin faptul ca este un jucator cunoscut. Unii poate au jucat si live, altii poate ca nu. E o diferenta foarte mare in jocul online si cel live. La jocul live poti citi adversarul din priviri, din gesturi. Cel mai indicat la un turneu live este sa astepti, sa citesti adversarii de la masa si apoi sa joci. Daca nu cunosti asa de bine adversarul si nu stii cum joaca, se merita sa ii platesti betul pe river, chiar daca vei pierde, vei sti ce fel joaca. De multe ori am castigat mainile live doar pentru ca am platit raise`ul ca sa vad ce are celalalt in mana.
KlipDone

Mesajde adymb » 19 Mai 2015, 16:09

Oare, chiar paradoxal ca nu faci atat de mult bluff la un buy in crescut, pentru ca vei fi platit. Negreanu joaca dezinvolt si are un read incredibil chiar wi pentru cei mai putini expresivi
adymb

Mesajde AlPacinoAAAA777 » 18 Iun 2015, 14:23

pacat ca acest filmulet este indisponibil a fost scos probabil pentru ca invata amatorii sa castige bani din poker. glumesc dar chiar ar trebui postate mai multe filmulete cu strategii
AlPacinoAAAA777