URMĂREȘTE-NE PE: facebook twitter google+ youtube

Romanii nu au strategie..

Aici se discută despre regulile aplicate pe acest forum și consecințele încălcării lor.

Moderatori: Pokerchip, KlipDone

Re: Romanii nu au strategie..

Mesajde doriplayer » 26 Apr 2015, 12:33

fara un management al Bankrollului este foarte greu sa ajungi la buy-inuri mari.
doriplayer

Mesajde baby12 » 13 Iun 2015, 20:23

parerea mea este ca ideal trebuie sa joci mainile care nu sunt all in ..... all in-urile tin in general de foarte mult noroc,camerele de poker online sunt cu mult diferite fata de realitate ... dar incercarile multe si dese sunt cheia marilor succese ! :)
baby12

Mesajde KlipDone » 15 Iun 2015, 13:25

Marea majoritate spun ca pokerul online difera de cel live dar va spun eu ca va inselati. Am intampinat cazuri in realitate care la pokerul online apar destul de greu. Nu este vorba ca exista nu stiu ce script sau lucruri de genul asta. Pokerul este un joc de noroc, si daca pierzi pe river inseamna ca nu ai avut noroc in mana respectiva :)
KlipDone

Mesajde DAKE » 15 Iun 2015, 14:01

Mda un mare procent il are norocul, si asta pot sa spun si din proprie pățanie, m-am înscris la un turneu si nu mai putem juca (trebuia sa plec) am dat all in 5 mâini la rând si le-am castigat pe toate, 3 mâini chiar nu avem nimic .
DAKE

Mesajde dinamo159 » 15 Iun 2015, 16:07

KlipDone scrie:Marea majoritate spun ca pokerul online difera de cel live dar va spun eu ca va inselati. Am intampinat cazuri in realitate care la pokerul online apar destul de greu. Nu este vorba ca exista nu stiu ce script sau lucruri de genul asta. Pokerul este un joc de noroc, si daca pierzi pe river inseamna ca nu ai avut noroc in mana respectiva :)

Eu zic ca difera. Nu e random deloc cel online, se intampla mereu aceleasi faze... Eu nu am vazut in realitate ce se intampla la pokerstars, unde mana de mana la toti jucatorii implicati le intra cate cv... E facut sa se creeze actiune ca sa isi ia iei rake mai mare.
dinamo159

Mesajde KlipDone » 16 Iun 2015, 16:19

dinamo159 scrie:
KlipDone scrie:Marea majoritate spun ca pokerul online difera de cel live dar va spun eu ca va inselati. Am intampinat cazuri in realitate care la pokerul online apar destul de greu. Nu este vorba ca exista nu stiu ce script sau lucruri de genul asta. Pokerul este un joc de noroc, si daca pierzi pe river inseamna ca nu ai avut noroc in mana respectiva :)

Eu zic ca difera. Nu e random deloc cel online, se intampla mereu aceleasi faze... Eu nu am vazut in realitate ce se intampla la pokerstars, unde mana de mana la toti jucatorii implicati le intra cate cv... E facut sa se creeze actiune ca sa isi ia iei rake mai mare.

Te contrazic din nou....Nu stiu de cate ori ai jucat poker live sau cat de frecvent joci. Depinde si cate persoane sunteti care jucati. Strange 8-9 prieteni si puneti`va toti la un poker si atunci vei vedea ca pokerul live nu difera asa mult de cel online. La pokerul live in schimb poti urmari jucatorii dupa gesturi, dupa comportament, e cu totul altceva.....Daca va puneti 2-3 sa jucati poker, normal ca nu intra cartea ca online unde sunt 9 la masa de obicei. Si live pierzi pe river foarte mult. Un exemplu duminica seara la ultimul turneu care l`am jucat a fost in felul urmator. Eu As 3 de trefla, celalalt As 8 de neagra. Fac raise, el se da all in, eu platesc. Imi intra mie chinta flopata dar 2 carti din chinta mea flopata erau de negre. Nu a mai intrat nicio neagra pana la final, dar ne`am uitat la urmatoarea carte si era de neagra.
KlipDone

Mesajde AlPacinoAAAA777 » 17 Iun 2015, 10:48

daca am avea salariul minim 650 euro atunci am juca si noi la sume mai bune nu turnee de pina in 2 si 20 $
AlPacinoAAAA777

Mesajde koogerART » 20 Iun 2015, 20:27

Inchideti si voi topicul asta. Sau datii move unde i-ar fi locul.. ii neplacut sa intri la regulament si sa dai de astfel de topicuri.
koogerART

Mesajde AlPacinoAAAA777 » 24 Iun 2015, 11:52

intrebati si pe a.S.e. high daca romanii au strategie pentru ca e roman si a castigat un turneu de 400 k si ceva la un turneu de poker online
AlPacinoAAAA777

Mesajde lordsnow23 » 05 Aug 2015, 19:56

Asta cu strategia nu prea merge la turneele mici sau la freerolluri pt ca in ambele cazuri se gasesc "destepti" si sunt multi care se bazeaza pe noroc degeaba avem noi o strategie buna, daca se gaseste unul sa de-a un all in cu 23..apoi apare jos 223 si ne=a rupt in doua...iar la turneele mari cum au spus si altii inaintea mea trebuie sa ai bani sa te bagi la asa ceva...dar un lucru e clar, norocul e unul dintre factorii decisivi indiferent de strategia pe care o avem...
lordsnow23

Anterior